Aktuality

23.06.2017 16:35

Karaoke v noci rušilo, akci ukončili strážníci

V baru v Uhelné ulici bylo v noci na pátek natolik rušno, že tam musela vyjet hlídka strážníků kvůli oznámenému rušení nočního klidu hlasitou hudbou. V samotném baru se nacházelo zhruba třicet hostů zpívajících Karaoke. Akce následně bude ukončena. Během června strážníci řešili přes čtyři desítky oznámení související s rušením nočního klidu.

09.06.2017 18:25

Nehoda více aut zastavila dálnici z Olomouce do Ostravy

V pátek 9. června kolem osmnácté hodiny došlo na cca 292. kilometru dálnice D35 ve směru od Olomouce na Ostravu k nehodě více aut. V důsledku hustého provozu se na dálnici u Lipníka nad Bečvou vytvořila kolona vozidel. Řidič jednoho z osobních vozidel nedobrzdil a narazil do vozu, který stál na konci kolony. Od tohoto se jeho auto odrazilo a narazilo do dalšího osobního automobilu a to pak do dalšího. Při nehodě bylo pět osob zraněno. Orientační dechové zkoušky na alkohol byly s negativními výsledky. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na bezmála 300 tisíc korun.

19.04.2017 09:16

Muž nepřežil srážku s vlakem na přejezdu Na Zákopě

V úterý 18. dubna krátce před půl desátou v noci došlo na přejezdu Na Zákopě ke srážce vlaku a muže, který se procházel kolem kolejí a nehodu nepřežil.

31.03.2017 09:12

Kufr byl převlečený za bombu

Cestující z olomouckého vlakového nádraží vyděsil opuštěný kufr, který v lidech vzbuzoval podezření, že se jedná o bombu. Na místo byly vyslány policejní hlídky a pyrotechnici.Provedenou prohlídkou bylo zjištěno, že se nejedná o žádný nástražný výbušný systém, ale o kufr, který byl téměř prázdný. Bylo v něm pouze ulomené kovové výsuvné držadlo.

27.03.2017 10:28

Zloděj kradl z garáží vše co mu stálo při ruce

Téměř stotisícovou škodu způsobil zatím neznámý zloděj, který se někdy v rozmezí od 11. února do 26. března vloupal do několika garáží na ulici Řepčínské v Olomouci, části Řepčín. Chmaták kradl vše, na co dosáhl -  visací zámky, přívěsný vozík za automobil s ocelovou konstrukcí a plachtou, propan butanový vařič, kompresor, dva ocelové kanystry – jeden deseti litrový, druhý dvaceti litrový, tři plastové dvaceti litrové kanystry, nabíječku autobaterií.

Dále rezervní kolo na automobilový přívěsný vozík, vrtačku, sadu montážních klíčů a čtyři letní pneumatiky na vozidlo Škoda Octavia, čtyři disky z lehkých slitin a nepohrdl ani tahací harmonikou.Vzhledem k výši způsobené škody, hrozí zloději až pětiletý pobyt za mřížemi.

29.03.2017 10:15

Nejlepší olomoučtí učitelé získali ocenění

Ocenění Pedagog Olomouckého kraje získalo patnáct učitelů a pedagogických pracovníků. "Odborníci z řad ředitelů škol i školských zařízení a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Olomouckého kraje vybírali ty nejlepší z pedagogů středních, vyšších odborných, speciálních a základních uměleckých škol. Dále také z dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden i domů dětí a mládeže, které sídlí v Olomouckém kraji," řekla mluvčí olomouckého kraje Kamila Navrátilová.

"V současné době, kdy je školství zatíženo neustálým zaváděním novinek a změn, si musíme o to více vážit učitelů, kteří kromě vědomostí předávají dětem i něco navíc,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk během předávání v Divadle Šumperk.

 

 

28.03.2017 09:12

Výluka na linkách číslo 104, 106, 108, 111, 112 a 113

V sobotu 1. dubna a neděli 2. dubna se kvůli opravě trolejového vedení na ulici Českobratrská, budou spoje linek 104, 106, 108, 111, 112 a 113 nahrazeny v celé délce svých tras autobusy.

24.02.2017 14:31

Pes kousl majitelku a utekl. Strážníci ho nenašli

Ve čtvrtek 23. února večer v olomoucké ulici Politických vězňů kousl osmadvacetiletou ženu její Staford do předloktí pravé ruky a utekl. Strážníci ho už nenašli, majitelce přivolali zdravotníky.

16.02.2017 11:13

Řidiče vyjel do ulic pod vlivem marihuany

Pětatřicetiletý muž byl zastaven policií na ulici Hněvotínské v Olomouci, častí Nová ulice. Test na drogy potvrdil, že řidič je pozitivní na cannabis. Řidiči hrozí pobyt ve vězění na jeden rok, peněžitý trest nebo odebrání řidičáku.

20.01.2017 11:02

Auto se srazilo s autobusem, zranili se dva cestující

V pátek ráno se na Zolově ulici v Olomouci srazil autobus s autem. Zraněny byly dvě osoby, kteří v autobuse spadli. Místo nehody jde objet.

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: