Aktuality

09.10.2017 11:31

V pravé poledne byla namol, nadýchala skoro pět promile

Na dvě ženy, zřejmě pod vlivem alkoholu, sedící na chodníku v ulici Březinova byli upozorněni strážníci v sobotu 7. října několik minut po poledni. Na místě hlídka kontaktovala dvě ženy, kdy mladší z dvojice byla zjevně pod vlivem alkoholu, neschopná chůze a souvislého vyjadřování. Z chodníku proto žena zamířila rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici, kde jí byla naměřena hodnota 4,43 promile alkoholu v dechu.

23.08.2017 14:08

Strážníci jen za letní prázdniny posbírali 43 injekčních stříkaček

Během letních prázdnin strážníci v Olomouci sesbírali 43 kusů injekčních stříkaček. Zatím naposledy byli povoláni k nalezené injekční stříačce pod mostem přes řeku Moravu na ulici U Dětského domova v pondělí 21. srpna odpoledne. Od začátku roku městská policie přijala celkem 95 oznámení, kdy bylo odebráno k likvidaci celkem 168 kusů injekčních stříkaček.

26.07.2017 11:46

Polská turistka přišla na Horním náměstí o foťák

Polská turistka přišla v úterý kolem půl šesté večer na Horní náměstí o fotoaparát s teleobjektivem, který si odložila vedle sebe na lavičce před radnicí. V nestřeženém okamžiku jí však fotoaparát v hodnotě zhruba 800 Euro někdo ukradl. Strážníci věc předali policii.

20.07.2017 11:13

Strážníci v ulicích odchytili tři volně pobíhající psy

Během posledních čtyřiadvaceti hodin vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na tři oznámení týkající se volného pohybu psů. "Konkrétně se jednalo o tři psy na ulicích Na Šibeníku, Dolní Novosadská a Libušina. Všichni byli odchyceni a následně převezeni do psího útulku Ligy na ochranu zvířat v Neředíně," uvedl mluvčí olomouckých strážníku Petr Čunderle. Od začátku roku takto strážníci převezli do útulku celkem 187 psů.

20.07.2017 08:49

V zaparkovaném autě nechal notebook, přišel o něj

Že se nevyplácí nechávat věci v zaparkovaném autě se přesvědčil šofér Audi, který vůz zaparkoval v úterý 19. července v Javoříčské ulici v Olomouci. Zloději pak stačilo rozbít jedno z oken a ze zadního sedadla notebook značky Lenovo ideapad sebral, přibalil si k tomu z auta i oděvy, boty a tašku, ve které byl i MP3 přehrávač. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, poškozením na dalších zhruba 7 tisíc korun. Zloději hrozí až dva roky za mřížemi.

23.06.2017 16:35

Karaoke v noci rušilo, akci ukončili strážníci

V baru v Uhelné ulici bylo v noci na pátek natolik rušno, že tam musela vyjet hlídka strážníků kvůli oznámenému rušení nočního klidu hlasitou hudbou. V samotném baru se nacházelo zhruba třicet hostů zpívajících Karaoke. Akce následně bude ukončena. Během června strážníci řešili přes čtyři desítky oznámení související s rušením nočního klidu.

09.06.2017 18:25

Nehoda více aut zastavila dálnici z Olomouce do Ostravy

V pátek 9. června kolem osmnácté hodiny došlo na cca 292. kilometru dálnice D35 ve směru od Olomouce na Ostravu k nehodě více aut. V důsledku hustého provozu se na dálnici u Lipníka nad Bečvou vytvořila kolona vozidel. Řidič jednoho z osobních vozidel nedobrzdil a narazil do vozu, který stál na konci kolony. Od tohoto se jeho auto odrazilo a narazilo do dalšího osobního automobilu a to pak do dalšího. Při nehodě bylo pět osob zraněno. Orientační dechové zkoušky na alkohol byly s negativními výsledky. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na bezmála 300 tisíc korun.

19.04.2017 09:16

Muž nepřežil srážku s vlakem na přejezdu Na Zákopě

V úterý 18. dubna krátce před půl desátou v noci došlo na přejezdu Na Zákopě ke srážce vlaku a muže, který se procházel kolem kolejí a nehodu nepřežil.

31.03.2017 09:12

Kufr byl převlečený za bombu

Cestující z olomouckého vlakového nádraží vyděsil opuštěný kufr, který v lidech vzbuzoval podezření, že se jedná o bombu. Na místo byly vyslány policejní hlídky a pyrotechnici.Provedenou prohlídkou bylo zjištěno, že se nejedná o žádný nástražný výbušný systém, ale o kufr, který byl téměř prázdný. Bylo v něm pouze ulomené kovové výsuvné držadlo.

27.03.2017 10:28

Zloděj kradl z garáží vše co mu stálo při ruce

Téměř stotisícovou škodu způsobil zatím neznámý zloděj, který se někdy v rozmezí od 11. února do 26. března vloupal do několika garáží na ulici Řepčínské v Olomouci, části Řepčín. Chmaták kradl vše, na co dosáhl -  visací zámky, přívěsný vozík za automobil s ocelovou konstrukcí a plachtou, propan butanový vařič, kompresor, dva ocelové kanystry – jeden deseti litrový, druhý dvaceti litrový, tři plastové dvaceti litrové kanystry, nabíječku autobaterií.

Dále rezervní kolo na automobilový přívěsný vozík, vrtačku, sadu montážních klíčů a čtyři letní pneumatiky na vozidlo Škoda Octavia, čtyři disky z lehkých slitin a nepohrdl ani tahací harmonikou.Vzhledem k výši způsobené škody, hrozí zloději až pětiletý pobyt za mřížemi.

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: