Dvakrát s jediným gólem. Kohouti šetří góly, na body to ale proti Pirátům stačilo

20. 02. 2017

Kohoutům se po reprezentační pauze zatím nedaří tak, jako před začátkem týdenního volna. Olomoučtí hokejisté nejprve těsně podlehli Třinci, pak se i z ledu Liberce vrátili bez bodu. Ve třetím utkání během pěti dnů však Hanáci slavili výhru. I když fotbalovým výsledkem.

Nejvyšší soutěž nabrala po reprezentační pauze znovu vysoké tempo. Během uplynulého týdne odehráli olomoučtí hokejisté tři zápasy během pěti dnů. Po těsné prohře s třineckými Oceláři 2:3 vyrazili o dva dny později na dlouhou cestu do Podještědí.

Na ledě vedoucího Liberce se dlouho čekalo na gól, na začátku druhé třetiny se však z první branky radovali Bílí Tygři. Jelínkovu střelu vyrazil Falter jen před sebe, kde byl připravený Michal Bulíř a doklepl puk za bezmocného olomouckého brankáře. O chvíli později však Hanáci odpovídali.

Až před Lašáka se protáhl důrazný Jan Knotek, který srovnal krok s Libercem. Po šesti minutách se ale znovu radovala liberecká střídačka, když nenápadnou tečí poslal puk za Faltera Ondřej Vitásek. Jen devět vteřin před koncem zápasu Severočeši definitivně rozhodli o své výhře, když potrestali chybu jednoho z olomouckých obránců. Tomu totiž za vlastní brankou utekl puk a Lukáš Krenželok neměl problém bekhendem překonat překvapeného Faltera.

Kohouti neměli příliš času na odpočinek. Olomoučtí hokejisté se vrátili z Liberce chvíli po půlnoci a v sobotu ráno už se připravovali na další zápas. V neděli přivítali na svém ledě nevyzpytatelný Chomutov.

S týmem pod vedením zkušeného Vladimíra Růžičky odehráli Hanáci zápas naposledy v době, kdy je trápila rozsáhlá viróza, přes početnou marodku však dokázali kohouti odehrát s Piráty velmi vyrovnané utkání, přesto se po prohře 2:3 z bodů radovat nemohli. O motivaci tak bylo postaráno.

I Chomutov byl ale pro Hanáky pořádně těžký oříšek. Už v prvních minutách mohli skóre zápasu otevřít jak Piráti po souhře Koblasy s Kämpfem, tak Ondrušek, který se snažil nenápadně poslat puk za chomutovského brankáře.

Z první branky se ale nakonec radovali Hanáci až v jedenácté minutě, kdy si na modré čáře prohodili puk dva nejmladší obránci Olomouce – Jakub Galvas a Alex Rašner. Mladší z talentovaných beků našel přesnou přihrávkou Rašnera, který hned střílel, těsně před bránou ještě tečoval puk za záda Laca Roman Vlach, který tak znovu potvrdil, že mu výměna ze Zlína opravdu svědčí.

První třetině jasně vládli Olomoučtí, druhou branku však přidat nedokázali. V prostřední části se karty tak trochu otočily a více ze hry měli Piráti, ani ti však nedokázali najít recept na olomouckého brankáře.

Podobný scénář se opakoval i ve třetí třetině, kdy hlavními postavami ledu byli dál oba brankáři. Ještě na začátku závěrečné dvacetiminutovky se o slovo znovu přihlásili oba nejmladší obránci, tentokrát ale Galvasova střela po Rašnerově nahrávce za zády Laca neskončila. V posledních minutách navíc Hanákům pořádně zatápěli Chomutovští.

Nejprve se snažil překvapit tečí Konráda Růžička, puk ale zamířil těsně vedle olomoucké branky, pár vteřin před koncem pak mohl srovnat Huml, po jeho střele ale kotouč zamířil přes brankoviště mimo.

Na konci dramatické bitvy se tak ze tří bodů radovali po fotbalovém výsledku Olomoučtí.

Autor: Zuzana Spurná

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.