Kohouti drželi krok s Oceláři jen třetinu. Třinci podlehli o dvě branky

03. 08. 2017

Ve svém druhém přípravném utkání a zároveň druhém domácím zápase přivítali Olomoučtí na svém ledě favorizovaný Třinec. Hanáci zvládli držet krok s Oceláři jen v úvodu zápasu, pak se rozstřílel Třinec, který výhrou 4:2 potvrdil, že i tentokrát bude mít velké ambice.

Kohouti se už v osmé minutě mohli radovat z první branky, když Hrubce prostřelil Jakub Herman. Stejný hráč ale zatáhl za záchrannou brzdu při samostatném úniku Erika Hrni, kterého chtěl zastavit menším hákem. Faul olomouckého útočníka neunikl rozhodčím, kteří nařídili pro Erika Hrňu trestné střílení, a ten mířil přesně.

Ve druhé třetině tak zápas za stavu 1:1 mohl začínat téměř od začátku. Vyrovnané skóre však netrvalo dlouho. Už ve 24. minutě potrestali olomoucké vyloučení Oceláři zásluhou přesné střely Milana Doudery. Neuběhla ani minuta a Třinec vedl o dvě branky. Tentokrát dokázal kotouč za Faltera usměrnit Marek Růžička.

Po dalších třech minutách uskočili Oceláři domácím do trháku, když se pod čtvrtý gól podepsal Vladimír Svačina. Hanáci ještě necelých deset minut před koncem utkání dokázali snížit náskok Třineckých, když svou druhou branku v utkání přidal Jakub Herman. Na vyrovnání ale Olomouci čas nezbyl.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Herman (Buc, Strapáč), 52. Herman (Buc, Vyrůbalík) – 19. Hrňa, 24. Doudera (Polanský), 25. Růžička (Haman, Doudera), 28. Svačina (Hrňa)

Sestava HC Olomouc: Falter (Konrád) – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Galvas L., Staněk, Ondrušek, Spurný – Jergl, Skladaný, Laš, Eberle, Pechanec, Burian, Buc, Herman, Strapáč, Rác, Řípa, Holec, Macuh.

Sestava HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – Krajíček, Adámek, Doudera, Haman, Linhart, Jank – Růžička Martin, Růžička Marek, Petružálek, Adamský, Polanský, Kovařčík O., Svačina, Kovařčík M., Hrňa, Hladoník.

Autor: Zuzana Spurná

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.