V nájezdech se Olomouci daří. Předehrávku proti Vítkovicím rozsekl Knotek

10. 10. 2017

Jen po jednodenní pauze vyrazili Kohouti znovu do boje o body. V rámci předehrávky patnáctého kola nejvyšší soutěže vyzvali Vítkovice a po vyrovnané bitvě se mohli za výhru 4:3 po samostatných nájezdech radovat ze dvou bodů. První gól v Olomouci si připsal Bruno Mráz, dva body za dva góly Jan Knotek.

Už ve druhé minutě mohli Vítkovičtí otevřít skóre domácí, když dobrou přihrávku dostal Stránský a hnal se sám na Konráda. Tváří v tvář olomouckému brankáři ale trefil jen jeho betony. O chvíli později trefil Zdráhal jen konstrukci olomoucké klece.

Osm vteřin před koncem prvního olomouckého oslabení se Vítkovice radovaly z první branky, když nekompromisní střelou nedal Radoslav Tybor Konrádovi šanci. V závěru první periody vyzval ke skórování Trška Koloucha, ex-olomoucký útočník však tvrdou střelou trefil jen zadní mantinel.

Hned na začátku prostřední části však bylo vyrovnáno, když se ve dvojnásobné přesilovce trefil Jan Knotek a srovnal krok s Riderou. Přesně o minutu později se Hanáci už v klasické přesilovce po přesné střele Kevina Sundhera radovali podruhé. Poprvé v utkání tak vedli.

Jen o půl minuty později navíc Olomouc navýšila své vedení po gólu nejnovějšího člena kohoutího kádru, a to Bruna Mráze. Ten tak zároveň vyhnal z vítkovické branky Patrika Bartošáka. Už ve dvacáté šesté minutě však Vítkovice snížily náskok Kohoutů na jediný gól po přesné střele Radoslava Tybora, který se tak trefil podruhé v utkání.

Chvíli před koncem druhé dvacetiminutovky mohl srovnat krok vítkovický kapitán Olesz, olomoucký brankář byl však proti. Necelých osm minut před koncem základní hrací doby pak zaváhání zkušeného útočníka napravil Marek Hrbas, který tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ještě chvíli před koncem šedesátiminutovky doráželi před vítkovickou brankou Olomoučtí, Dolejš ale sklapl betony včas. Na řadu tak muselo přijít prodloužení. Vyrovnanou nastavenou pětiminutovku mohl pár vteřin před koncem rozhodnout Sundher, trefil ale jen připraveného Dolejše. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých bod navíc až v osmé sérii vystřelil Kohoutům Jan Knotek.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 3:4sn (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Tybor (Sloboda, Baranka), 26. Tybor (Sloboda, O. Roman), 53. Hrbas (Trška, Dej) – 21. J. Knotek (Laš), 22. Sundher (J. Galvas, Skladaný), 23. Mráz (Ostřížek), rozh. náj. J. Knotek

Sestava HC Vítkovice Ridera: Bartošák (23. Dolejš) – Hrbas, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A), Puzič – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Dej, Lev, Olesz (C) – P. Zdráhal, Š. Stránský, Szturc – Hudeček, Kolouch, Kurovský.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Sundher (A), J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Strapáč, Holec – Buc, Mráz, Ostřížek.

Autor: Zuzana Spurná

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.