Sparta padla se Sigmou. K výhře stačila jediná branka

Sparta nevyzrála na olomoucké soupeře. Sigma díky Sladkého gólu brala v neděli všechny tři body.

Hostující Sparta se dostala k větší šanci hned na začátku zápasu. Bogdan Vatajelu ani Costa nevyzráli na brankáře Buchtu. Od té doby platil také na Spartu tlak, který platí na všechny protivníky olomouckého celku.

I Šimon Falta se dostal do vážnější střely. Sám před brankářem ale podlehl tlaku a selhal. Míč šel pouze vedle branky.

Tutéž akci předvedl o pár minut později také, ale Zahustel byl v pohotovosti, ten zabránil gólu.

Horko bylo oběma celkům poté, co po srážce zůstali ležet Chorý s Hovorkou. Zdravotnické týmy byly v akci. Oba byli za pár chvil opět na nohách. Jen Tomáš Chorý si ze střetu odnesl žlutou kartu.

Josef Šural mohl deset minut před koncem poločasu přinést první branku zápasu. Míč se z hlavičky dostal pouze do rukavic Buchty.

Ani druhá půle nebyla pro Sparťany šťastná. V 56. minutě inkasovali od Martina Sladkého - 1:0.

Chorý mohl dvakrát zvýšit, nejprve při úniku, kdy Dúbravka obratně zasáhl, poté jeho střela mířila vedle brány.

Plné tribuny se dočkaly i vytouženého Tomáše Rosického, který se na trávník dostavil při střídání. Ani ten ale nepomohl zvrátit pořážku Sparty, která v Olomouci prohrála 1:0.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.