Sigma ve stavu klinické smrti. Olomouc na Dukle prohrála

06. 05. 2016

Pokud by existovalo nějaké fotbalové záchranářské ARO oddělení, pak právě tam by se nyní octla olomoucká prvoligová příslušnost. V klíčovém duelu o udržení totiž Hanáci prohráli v Praze na Julisce 0:2 a nyní musí jen doufat, že zaváhá Příbram.

Pokud by Středočeši dokázali zvítězit, stane se olomoucká šance na záchranu prakticky utopickou. Archivní foto: Sigma Olomouc

Věděli, že musí. Už před zápasem totiž byli v dost nepříjemné situaci. Svěřenci Václava Jílka vstupovali do zápasu na Julisce s vědomím, že případná výhra je může katapultovat po dlouhé době ze sestupové pozice. V případě prohry se ale jejich šance výrazně ztenčí. Jenže ani tohle varování a vědomí nestačilo.

Hned první šanci zápasu měla domácí Dukla. Ve čtvrté minutě Manzia zkoušel pozornost gólmana Buchty, který se překvapivě dostal zpět do olomoucké klece, leč trefil pouze boční síť. O chvíli později zkoušel štěstěnu domácí Mareš, ani on ale úspěšný nebyl.

Olomouc vystrčila růžky až v 11. minutě. V zajímavé šanci uprostřed pokutového území se zjevil Hála, vypálil ale jen doprostřed. S jehou pokusem si gólman Rada poradil. O tři minuty později už ale bylo na Julisce veselo. Lukáš Štětina si naběhl do pokutového území, vyšrouboval se do vzduchu a hlavou usměrnil míč do sítě – 1:0 pro Duklu.

Vzápětí nechybělo mnoho aktivními Manziovi, zvýšit na 2:0 ale nedokázal. Dukle rozhodně nechyběla chuť do hry. Albiachovu kličkovanou musel řešit až brankář Buchta. Sigma se probudila až ve 39. minutě. Střílel Falta a jeho tečovanou ránu Rada s problémy vytěsnil na roh. To bylo z první půle vše.

Olomouc věděla, že musí vyhrát. A tudíž musí otevřít hru. Jenže v defenzivě se pak tvoří okénka. A těch Dukla využívá. Marešovi ve 48. minutě se to sice nepodařilo. Ondřeji Vrzalovi o čtyři minuty už ale ano. Po rohovém kopu se totiž hlavou opřel do míče a bylo to 2:0!

Sigma byla směrem dopředu bezzubá. Dukla dobře bránila a nepouštěla svého soupeře do svého pokutového území. Naopak sama ještě mohla nějaké branky přidat. Hanousek ani Mareš nebyli před Buchtou v 60. minutě úspěšní. Druhý jmenovaný se pokoušel mezi střelce zapsat i v 81. minutě, ani tehdy ale gól nedal, přestřelil. Dukla už sice další gól nedala, především ale žádný neinkasovala. A tak před tristní návštěvou 1228 diváků dokázala zvítězit a definitivně si zajistila záchranu.

Autor: Petr Jindra

Autor: Administrátor Administrátorský

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.