Další remíza. Olomouci na výhru proti Pardubicím jeden gól nestačil

24. 08. 2016

Ani třetí zápas ve druhé nejvyšší soutěži nedokázali fotbalisté z Hané zvítězit. Přestože se v zápasu proti Pardubicím Sigma opět ujala vedení, soupeř stav vyrovnal.

Vypadá to, že jiný výsledek ve Fotbalové národní lize ani uhrát neumí. Do třetice nastoupili k druholigovému duelu a ten znovu skončil výsledkem 1:1. Fotbalisté olomoucké Sigmy se po sestupu do druhé nejvyšší soutěže trápí. Nedokázali vyhrát ani ve třetím kole na domácím hřišti proti Pardubicím. A opět neudrželi vedení. Až příliš mnoho paralel s předchozími duely proti Opavě a Prostějovu.

Již několikrát Hanáci opakovali, že se musí koncentrovat na zápas po celé utkání. Opět jim to ale nevyšlo podle představ. Přestože nad Pardubicemi vedli, znovu soupeř dokázal srovnat. A i tentokrát se projevila mizerná koncovka, která snad budí hráče Olomouce ze sna.

Do zápasu vstoupili Jílkovi svěřenci lépe. Měli míč více na svých kopačkách, vytvářeli si i slibné šance. Proměňovat je ale nedokázali. Jako velice zajímavá se jevilo především Petrova šance z 18. minuty, s níž si ale pardubický gólman poradil. Následovala klidnější či spíš nudnější pasáž, která divákům příliš krásy nepřinesla. Zlom přišel až s úvodní brankou duelu.

Ve 37. minutě našel Houska parádním pasem Martina Sladkého a jeho rána rozvlnila síť za Knoblochovými zády – 1:0. Branka jako by olomoucké hráče probudila z letargie. Minimálně tedy směrem dopředu. Směrem dozadu to začalo ještě do poločasu mírně skřípat. Naštěstí pro ně si Buchta s šancemi Pardubic poradil, a tak odcházely oba celky do šaten za příznivého stavu pro domácí.

Především v pardubické kabině bylo asi hodně veselo. Do druhého poločasu totiž nastoupili úplně jiní Východočeši. Najednou byli aktivní, plní elánu a chuti do hry. Zhruba dvacet minut trvalo, než se dočkali kýženého vyrovnání skóre. A trochu paradoxně po šanci Sigmy. Ta totiž neproměnila zajímavou standardní situaci. Následně na druhé straně Tomáš Ladr nedal v 66. minutě Buchtovi šanci a bylo srovnáno – 1:1.

Domácí fotbalisté toužili po strhnutí vedení na svou stranu, ale kouskovaná hra, kterou přerušovala četná střídání, jim nedovolila rozjet ofenzivní nápor naplno. Když to vypadalo, že by Yunis v 90. minutě přece jen mohl skórovat, rána mu nesedla. A tak se oba celky rozešly smírně 1:1. Sigma Olomouc v letošním ročníku ještě nepoznala jiný výsledek. Avizovaný rychlý návrat o patro výš se tak začíná pomalu stávat složitou misí.

SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 1:1 (1:0)

Branky: 37. Sladký – 66. Ladra. Rozhodčí: Pechanec – Arnošt, Vít. ŽK: Yunis – Jedlička, Pospíšil, Zavadil, Ngandu.Diváci: 2020.

SK Sigma: Buchta – Sladký, Šindelář, Štěrba, Vepřek – Hála (71. Buchvaldek), Petr (71. Vašíček), Habusta, Houska (78. Yunis), Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.