​Sigma na vítězné vlně. Rozjetí Hanáci vyhráli v Třinci

11. 09. 2016

Pomalý druholigový rozjezd nahnal černá mračna nad hanáckou metropoli. Teď už ale nebe září azurovou barvou. Fotbalisté Sigmy dokázali vyhrát na půdě silného Třince a stoupají tabulkou. Postupový cíl je však stále vzdálený. Už však ne nedosažitelný.

Začátek sezony pomalý a pozvolný, což ale neplatilo o vstupu do utkání proti Třinci. Hanáci věděli, jak moc je důležité úvod zachytit. A tak rozjeli svou šou v plné parádě hned od prvních minut. Již v sedmé minutě nechybělo moc a mohli vést. Do míče se opřel Plšek a orazítkoval břevno.

Třinec o sobě dal vědět o šest minut později. To když Hošek vypálil z první a těsně branku minul. Ale ani tentokrát z toho gól nebyl. Což ovšem nelze tvrdit o akci z 26. minuty. Zahradníček poslal centr do pokutového území na Jakuba Plška, jenž umístil “kulatý nesmysl” do branky a Sigma vedla 1:0.

Aktivita Olomoučanů neustávala, ba naopak. Bylo vidět, že je fotbal zase baví. Zahradníček sice ve 33. minutě podruhé udeřit nedokázal, stejně jako jeho kolega Štěrba o zhruba 180 sekund později. Ne však znovu Jakub Plšek. Ve 40. minutě napřáhl a parádní ranou zvýšil na 2:0 pro Hanáky. Tím také určil poločasové skóre.

Po pravděpodobné bouři v šatně vstoupil do druhé půle tak trochu jiný Třinec. Aktivnější a s chutí zápas zdramatizovat. V 51. minutě Michal Stříž, odchovanec olomouckého fotbalu, dorazil Málkův oblouček za Buchtu a bylo to 1:2.

Pak se obraz hry srovnal. Třinec najednou dokázal být vyrovnaným parťákem. Jenže zároveň s tím povážlivě ubývalo šancí. Za zmínku stojí až další momentka hrdiny Plška, jenž deset minut před koncem řádné hrací doby napálil gólmana Palečka - hattricku se tak nedočkal.

Slezané toužili po remíze. Stupňovali svou snahu a nechybělo moc k vyrovnání. Skvěle hrající Stříž našel Tobiáše, ten ovšem tváří v tvář Buchtovi selha a definitivně tak stvrdil, že tahle párty skončí pro domácí bez úspěchu. Zato Hanáci mohli slavit. Z ocelového města se body snadno nevozí.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.