Olomouc udolala pražské Panterky, extraliga zůstává doma

Konec dobrý, všechno dobré. V pátečním šestém zápase překonaly Hanačky tým z hlavního města v poměru 4:2 a zvítězily v celé sérii, nejvyšší soutěž si zahrají i v příští sezóně.

Olomouckou Čajkarénu zaplnil v pátek večer dav lidí. Přišli totiž podpořit domácí florbalistky do šestého zápasu play-out. Ty jim jejich přízeň oplatily, když zasměčovaly a ukončily celou sezónu.

Hanačky hnalo nezanedbatelné množství fandů kupředu, na své palubovce začaly diktovat tempo. Do zakončení se ale v deváté minutě jako první dostaly hosté. Radka Kylarová si tenisově nahodila míček a odpinkla ho za záda Martiny Frankové.

Domácí se ovšem nenechaly zahanbit. O dvě minuty později zorganizovala akci Tereza Reimerová u vlastní branky, když se prosmýkla mezi soupeřkami a v polovině hřiště nahrála běžíčí Jitce Oháňková. Hráčka s číslem deset zamířila přesně a ani brankářka Topolová už neměla čisté konto. V přehlídce šancí se pokračovalo i nadále, duo Oháňková-Reimerová perlilo víc než natřepaná láhev šampaňského.

Navíc musela Topolová lovit míček z branky i kvůli Braboře Suchánkové, poté si připsala další bod Oháňková a poslala domácí do dvoubrankového vedení. Pražanky na chvíli znejistěly a jejich kostrbaté přihrávky postrádaly cíl. Využily až nepozornosti v olomoucké obraně, do brejku se dostala Tereza Hubáčková a trefila přesně mezi tři tyče.

Hostující hráčky se nechtěly vzdát bez boje a vytvořily si tlak. Ten byl v jednu chvíli už za hranou, příliš horlivě se podle rozhodčích drala do souboje Andrea Nováková, a proto si vykoledovala dvě minuty na trestné lavici. Oslabení před koncem nevěstilo pro Panterky žádný happy-ending. Pokusily se sice o hru bez gólmanky, ale při hře pět na pět se hraje s odkrytou bránou jen velmi těžce. Snaha byla.

Posledního zaváhání využila Kateřina Peterková a o vítězi bylo rozhodnuto. Olomouc se může radovat ze skvělé zprávy - zahraje si nejvyšší ligu i v příštím roce!

FBS Olomouc - Panthers Praha       4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Oháňková (Reimerová), 20. Suchánková (Peterková), 29. Oháňková (Pavlíková), 60. Peterková - 9. Kylarová, 35. Hubáčková (Krauskopfová)

Autor: Veronika Izáková

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.