Sigma vyhrála díky Chorému 1:0. Vítkovice několikrát zachránili obránci

Hostující obrana Vítkovic měla v sobotním utkání se Sigmou co dělat. Ubránila několik šancí. Nedokázala však zabránit Tomáši Chorému a prohrála nakonec „pouze“ 1:0.

Domácí Sigma mohla díky Tomáši Chorému vést už na začátku zápasu. Vladimír Mišinský míč dokázal odklidit přímo z brankové čáry, podruhé mohl děkovat obránci Vítkovic brankář Josef Květoň.

Hra se nadále přelévala ze strany na stranu. Nejdřív šel proti Michalovi Reichlovi, který předvedl fantastický zákrok, Matěj Fiala. Ani David Houska ani Jakub Plšek nepřekonali chytajícího Květoně, Houskovu střelu zastavilo břevno. Nakonec Jan Štěrba mohl zakončit do prázdné brány, opět gólu zabránili obránci hostů.

Až ve 30. minutě se ujala první a zároveň i jediná střela zápasu, a to centr od Chorého - 1:0 . Bidje Manzia promrhal dvě velké příležitosti v druhém poločase. Poprvé sám přestřelil bránu, podruhé na jeho přihrávku nikdo z modrých nenavázal.

Dal tak Vítkovicím stále šanci k vyrovnání. Ale Tomáš Chorý mohl definitivně rozhodnout v první minutě nastavení. Před brankovou čárou míč dokázali hosté opět zastavit.

Sigma Olomouc tak porazila MFK Vítkovice 1:0.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.