Olomoucký Sculpture line představí sochaře Davida, Gabriela a Dostála

Veronika Psotková: Euforie Zdroj: Sculpture line

  Olomouc
  14.06. 10:00 - 29.06.2019 12:00

Jsou součástí sochařského festivalu Sculpture line, který se vrací do olomouckých ulic. Jeho záměrem je obohatit veřejný prostor a nabídnout nový pohled. Současně v Galerii města Olomouce probíhá doprovodná výstava.

V Galerii města Olomouce do 29. června probíhá doprovodná výstava Jsou na ni k vidění díla trojice uznávaných umělců Michala Gabriela, Jiřího Davida a Jana Dostála.

Po loňské chobotnici, ponorce a žraločí ploutvi přichází letos do olomouckého exteriéru železná Noha, závěsná Euforie a Jedna z velkých hlaviček. Ode dneška mohou Olomoučané a návštěvníci města obdivovat nad svými hlavami Euforii Veroniky Psotkové. Je zavěšena v místech, kde do Horního náměstí ústí Ostružnická a Opletalova ulice. Představuje něžnou symboliku nejbližšího spojení mezi ženou a dítětem.

„Kovová plastika Noha je typickým dílem Lukáše Raise, ve kterém se spojuje okouzlení industriální poetikou s racionálním vnímáním vnějšího světa. Lidé ji najdou poblíž Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech,“ uvedl vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert.

Třetím dílem bude hlava Kurta Gebauera na Dolním náměstí. „Pro autora je lidská hlava záhadným objektem, který dokáže zářit nápady, dobrotou a dokáže být také zabetonovaná blbostí a agresivitou,“ vysvětlil Schubert. Gebaureova hlava bude od příštího týdne na Dolním náměstí před Galerií města Olomouce.

Autor: Tinková Dana

Místo události: Galerie města Olomouce, Olomouc

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: