Olomouc bude hostit už desátý ročník půlmaratonu, do ulic vyběhnou tisíce lidí

V polovině června proběhnou Olomoucí opět tisíce běžců. Zdroj: Petr Pelíšek

  Olomouc
  15.06.2019 19:00

Už v deset let trvající tradici dospěl Mattoni 1/2Maraton Olomouc. V polovině června se vyznavači běžeckého vytrvalostního sportu potkají ve startovní bráně znovu.

Kromě rekreačních běžců, kterým běhání pomohlo změnit životní styl, se na trati premiérově představí také evropská elita v rámci iniciativy EuroHeroes, která si dává za cíl podpořit a ukázat publiku ty nejlepší závodníky z Evropy. 

Diváci u televizních obrazovek či v olomouckých ulicích uvidí a závodníci zažijí víc než jen Mattoni 1/2Maraton Olomouc. Odehraje se i štafeta čtyřčlenných a dvoučlenných týmů. Rodiče s dětmi si vyzkouší tradiční rodinný běh, vysokoškoláci a jejich profesoři okusí Běh o pohár rektora UPOL.

V pátek před závodem otevře své brány nejen závodníkům Moravia Sport Expo - největší veletrh sportovních potřeb na Moravě. Každý příchozí si navíc na olomouckém výstavišti Flora může vyzkoušet některou z více než 40 sportovních, zájemci si mohou zkusit také tradiční Trend vozíčkářskou štafetu.

"Celkem v letošním roce v Olomouci očekáváme více neždeset tisíc běžců, půlmaratonští běžci se mohou těšit na speciální dárek v cíli," zve na oslavu jubilejního ročníku Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech a předseda komise silničních běhů IAAF.

Aby se Olomoučané postupně naladili na půlmaratonskou vlnu, mohou si už v posledním březnovém týdnu zaběhat s opravdovou hvězdou domácí vytrvalecké scény. Speciální běh Mattoni FreeRun proběhne 26. března od 18 hodin. Poběží se od Výstaviště Flora a běžci tu mohou dostat exkluzivní rady, jak správně na techniku běhu i stravu od sedmnáctinásobné české mistryně Petry Kamínkové. 

Autor: Kolařík Michal

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: