Aktuality

20.07.2017 08:49

V zaparkovaném autě nechal notebook, přišel o něj

Že se nevyplácí nechávat věci v zaparkovaném autě se přesvědčil šofér Audi, který vůz zaparkoval v úterý 19. července v Javoříčské ulici v Olomouci. Zloději pak stačilo rozbít jedno z oken a ze zadního sedadla notebook značky Lenovo ideapad sebral, přibalil si k tomu z auta i oděvy, boty a tašku, ve které byl i MP3 přehrávač. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, poškozením na dalších zhruba 7 tisíc korun. Zloději hrozí až dva roky za mřížemi.

23.06.2017 16:35

Karaoke v noci rušilo, akci ukončili strážníci

V baru v Uhelné ulici bylo v noci na pátek natolik rušno, že tam musela vyjet hlídka strážníků kvůli oznámenému rušení nočního klidu hlasitou hudbou. V samotném baru se nacházelo zhruba třicet hostů zpívajících Karaoke. Akce následně bude ukončena. Během června strážníci řešili přes čtyři desítky oznámení související s rušením nočního klidu.

09.06.2017 18:25

Nehoda více aut zastavila dálnici z Olomouce do Ostravy

V pátek 9. června kolem osmnácté hodiny došlo na cca 292. kilometru dálnice D35 ve směru od Olomouce na Ostravu k nehodě více aut. V důsledku hustého provozu se na dálnici u Lipníka nad Bečvou vytvořila kolona vozidel. Řidič jednoho z osobních vozidel nedobrzdil a narazil do vozu, který stál na konci kolony. Od tohoto se jeho auto odrazilo a narazilo do dalšího osobního automobilu a to pak do dalšího. Při nehodě bylo pět osob zraněno. Orientační dechové zkoušky na alkohol byly s negativními výsledky. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na bezmála 300 tisíc korun.

19.04.2017 09:16

Muž nepřežil srážku s vlakem na přejezdu Na Zákopě

V úterý 18. dubna krátce před půl desátou v noci došlo na přejezdu Na Zákopě ke srážce vlaku a muže, který se procházel kolem kolejí a nehodu nepřežil.

31.03.2017 09:12

Kufr byl převlečený za bombu

Cestující z olomouckého vlakového nádraží vyděsil opuštěný kufr, který v lidech vzbuzoval podezření, že se jedná o bombu. Na místo byly vyslány policejní hlídky a pyrotechnici.Provedenou prohlídkou bylo zjištěno, že se nejedná o žádný nástražný výbušný systém, ale o kufr, který byl téměř prázdný. Bylo v něm pouze ulomené kovové výsuvné držadlo.

27.03.2017 10:28

Zloděj kradl z garáží vše co mu stálo při ruce

Téměř stotisícovou škodu způsobil zatím neznámý zloděj, který se někdy v rozmezí od 11. února do 26. března vloupal do několika garáží na ulici Řepčínské v Olomouci, části Řepčín. Chmaták kradl vše, na co dosáhl -  visací zámky, přívěsný vozík za automobil s ocelovou konstrukcí a plachtou, propan butanový vařič, kompresor, dva ocelové kanystry – jeden deseti litrový, druhý dvaceti litrový, tři plastové dvaceti litrové kanystry, nabíječku autobaterií.

Dále rezervní kolo na automobilový přívěsný vozík, vrtačku, sadu montážních klíčů a čtyři letní pneumatiky na vozidlo Škoda Octavia, čtyři disky z lehkých slitin a nepohrdl ani tahací harmonikou.Vzhledem k výši způsobené škody, hrozí zloději až pětiletý pobyt za mřížemi.

29.03.2017 10:15

Nejlepší olomoučtí učitelé získali ocenění

Ocenění Pedagog Olomouckého kraje získalo patnáct učitelů a pedagogických pracovníků. "Odborníci z řad ředitelů škol i školských zařízení a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Olomouckého kraje vybírali ty nejlepší z pedagogů středních, vyšších odborných, speciálních a základních uměleckých škol. Dále také z dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden i domů dětí a mládeže, které sídlí v Olomouckém kraji," řekla mluvčí olomouckého kraje Kamila Navrátilová.

"V současné době, kdy je školství zatíženo neustálým zaváděním novinek a změn, si musíme o to více vážit učitelů, kteří kromě vědomostí předávají dětem i něco navíc,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk během předávání v Divadle Šumperk.

 

 

28.03.2017 09:12

Výluka na linkách číslo 104, 106, 108, 111, 112 a 113

V sobotu 1. dubna a neděli 2. dubna se kvůli opravě trolejového vedení na ulici Českobratrská, budou spoje linek 104, 106, 108, 111, 112 a 113 nahrazeny v celé délce svých tras autobusy.

24.02.2017 14:31

Pes kousl majitelku a utekl. Strážníci ho nenašli

Ve čtvrtek 23. února večer v olomoucké ulici Politických vězňů kousl osmadvacetiletou ženu její Staford do předloktí pravé ruky a utekl. Strážníci ho už nenašli, majitelce přivolali zdravotníky.

16.02.2017 11:13

Řidiče vyjel do ulic pod vlivem marihuany

Pětatřicetiletý muž byl zastaven policií na ulici Hněvotínské v Olomouci, častí Nová ulice. Test na drogy potvrdil, že řidič je pozitivní na cannabis. Řidiči hrozí pobyt ve vězění na jeden rok, peněžitý trest nebo odebrání řidičáku.

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: