Bezručovy sady v dubnu čeká překvapení. Vrátí se tam replika zvoničky  Olomouc
  06.03.2019

Původně byla součástí Pavloviček, odkud se přesunula do městského parku. Nyní je však zchátralá a je nutné ji odstranit. Není však důvod pro stesk. Do olomouckých Bezručových sadů přibude replika původní zvoničky i se zvonem. Objeví se u Karlových schodů.

Bývala oblíbeným a obdivovaným objektem Bezručových sadů, kde však už chátrá a je nutné ji demontovat. Návštěvníci parku ovšem truchlit nemusí. Dočkají se ještě hezčí náhrady.

Nová zvonička bude replikou té odstraněné. „Historicky byla stávající dřevěná zvonička v Bezručových sadech součástí Pavloviček, odkud byla, tehdy ještě se zvonem, přemístěna do městského parku. Dnes je zvonička již bez zvonu a kvůli velmi zchátralému stavu musí být demontována,“ vysvětloval Jiří Svačinka z technického úseku olomouckého výstaviště.

Odlišné bude jen místo, kam bude zvonička umístěna. Po konzultaci památkářů, úředníků a projektanta se nově objeví u Karlových schodů. „Alespoň částečně ji tak lze chránit před nežádoucími přírodními vlivy,“ dodal Svačinka.

Na místě, kde s ereplika objeví, už pracují dělníci. Replika se v sadech objeví v dubnu. Přesný termín její instalace ještě není stanoven.


Autor: Petr JindraMísto události: Bezručovy sady, Olomouc


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: