Do Olomouce už potřetí zavítá Veggie fest. Bude o jídle jako životním stylu  Olomouc
  19.03.2018

Již třetí ročník olomouckého Veggie festu proběhne v sobotu 12. května v prostorách Pevnosti poznání.  Od půl desáté ráno až do desáté hodiny večer se tam návštěvníci dozví více o této formě stravování, která v posledních letech rapidně získává na oblibě.

V průběhu jednodenního festivalu si lidé formou workshopů sami vyzkouší, jak se vyrábí přírodní domácí kosmetika, či jak snadno lze připravit vegetariánský a veganský oběd. V různých stáncích bude připravená ochutnávka bezlaktózových dezertů, svačinek a nápojů, stejně tak jako bezmasých pokrmů.

A i letos chtějí organizátoři obohatit festival o novinky. “Letos se navíc snažíme domluvit takzvané ‘tetování pro dobrou věc’, jehož výtěžek půjde na Azylovou farmu Jarikhanda, z.s., která slouží jako místo pro dožití převážně hospodářským zvířatům. Prozatím dolaďujeme detaily a rádi bychom oslovili I další tatéry z Olomouce a okolí,” uvádí pořadatelé na oficiální stránce festivalu.

Plánována je také řada přednášek, které veganské stravování návštěvníkům přiblíží, například v čem veganství vlastně spočívá, zda se doopravdy jedná o drahou záležitost nebo si veganem může dovolit být každý. Do diskuze se bude moci zapojit každý. Pro nejmenší bude připraven hrací koutek. Vítáni jsou i domácí mazlíčci.

Celá akce bude tradičně doprovázena hudbou a nebude chybět ani večerní koncert, který celou akci završí. Vstupenky na festival budou k dispozici přímo na místě.

Festival zdravé výživy, pořádaný Platformou pro udržitelný rozvoj a etiku, se rok od roku těší čím dál větší oblibě, a to u všech věkových skupin. V minulém roce akci navštívilo přes tisíc lidí a i letos se očekává podobná, ne-li vyšší, návštěvnost.

 Eliška Kordulová


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: Pevnost poznání, Olomouc


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: