Drama s Mladou Boleslaví rozhodly poslední minuty. Výhru slaví Bruslaři  23. 01. 2017

Ve 41. kole se na olomouckém ledě utkaly dva týmy, které od sebe dělily pouhé dva body. Souboj Olomouce s Mladou Boleslaví rozhodovaly až poslední minuty, kdy si dvěma góly pojistili cennou výhru hosté.

Dlouhá cesta na mladoboleslavských hráčích rozhodně znát nebyla, už v úvodu utkání Kohouty pořádně zatlačili a ve čtvrté minutě ze své aktivity těžili.

Kurka nahodil puk od modré čáry na Konrádovu svatyni, před kterou se nejlépe zorientoval Martin Látal a poslal Bruslaře do vedení.

Kohouti pak ustáli dvě po sobě jdoucí oslabení a po pár minutách mohli snižovat náskok hostů Rác s Mikúšem, olomoucký levý křídelník ale mířil těsně nad horní tyč Maxwellovy branky.

Své kvality pak ale v závěru první třetiny v přesilové hře potvrdil David Škůrek, který nahodil puk od modré a kotouč zřejmě za mladoboleslavského brankáře tečoval některý z hostujících hráčů. Škůrek se tak trefil podruhé ve dvou zápasech.

Ve 25. minutě zapomněli Olomoučtí na Stříteského, který ale ani nadvakrát nedostrkal puk za dobře chytajícího Konráda.

V polovině utkání se kohouti radovali podruhé, když se čtvrté lajně, konkrétně Vilému Burianovi, vyplatila černá práce před brankou a vybojovaný puk poslal nenápadně zblízka za Maxwella.

Hanáci zatopili...
Vedení ale vydrželo Olomouci jen do začátku třetí třetiny, kdy puk za domácího brankáře dostrkal aktivní Tomáš Hyka. Jedenáct minut před koncem si brali Mladoboleslavští své vedení zpět, když puk po závaru před brankou doklepl za olomouckého brankáře znovu Tomáš Hyka, a připsal si tak druhý zásah v utkání.

V posledních deseti minutách Hanáci hostům pořádně zatápěli, nejprve puk dostrkal téměř až za Maxwella důrazný Knotek, hostující strážce svatyně ale dokázal ještě puk udržet před brankovou čárou. O chvíli později doráželi Vyrůbalíkovu střelu Vlach s Eberlem, kotouč ale do branky nedostali.

Na druhé straně pak mohli o osudu utkání definitivně rozhodnout Vampola s Látalem, kteří se hnali dva na jednoho. Vampolovu nahrávku ale Látal nečekal. Velkou šanci pak spálil Strapáč, který nedokázal dostat puk do odkryté mladoboleslavské svatyně.

V těsném závěru bylo za faul Rašnera nařízeno trestné střílení pro Pavla Musila, který přesnou střelou mezi Konrádovy betony udělal definitivní tečku za utkáním a rozhodl o tom, že si tři body odvezou Bruslaři.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Škůrek (Skladaný, Vyrůbalík), 32. Burian – 4. Látal (Kurka, Hanzlík), 46. Hyka (Jonák, Musil), 49. Hyka (Musil), 58. Musil (TS)

Sestava HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, Houdek, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, R. Vlach, Eberle – Holec, T. Mikúš, Rác – Burian, Herman, Fořt.

Sestava BK Mladá Boleslav: Maxwell (Lukáš) – Štich, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, T. Voráček, Kučný, Trončinský – Pacovský, Musil, Hyka – Pabiška, Klepiš, Orsava – Látal, Vampola, Jonák – Urban, Žejdl.
Autor: Zuzana Spurná


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: