Dramatický zápas tabulkových sousedů zvládli kohouti. Energii porazili v prodlouženíOlomouc proti Karlovým Varům urvala dva body. Autor: Karolina Martinková  Olomouc
  29.01.2017

Olomoučtí hokejisté v neděli nastoupili k druhému velmi důležitému utkání během víkendu. Podruhé vyzvali tým, který se držel v tabulce právě za Hanáky. Dramatické utkání nakonec rozhodlo až prodloužení.

Už v první minutě mohli jít do vedení Karlovarští, když si Rachůnkovu přihrávku málem tečoval do vlastní branky Škůrek. V jedenácté minutě byl blízko své premiérové trefě mezi dospělými Jakub Galvas, jeho pokus ale zneškodnila pohotová lapačka Závorky.

O dvě minuty později vyrazili ve dvou do útoku Holec a Herman, a i když druhému jmenovanému kotouč trochu utekl, měl karlovarský brankář plné ruce práce s několika dorážkami. Chvíli před koncem první třetiny ohrožovala branku hostů čtvrtá lajna, Mrázek ale místo střely ještě hledal Mataie, který nezpracoval puk podle svých představ.

V poslední minutě prvního dějství byl ale Škůrkem faulován Ondřej Beránek, který nařízené trestné střílení se štěstím proměnil. Nejprve to sice vypadalo, že má Konrád pod kontrolou a rozhodčí už signalizoval, že branka nepadla, puk ale nakonec proskákal až mezi tři tyče.

Už na začátku prostřední dvacetiminutovky doráželi před Závorkou Knotek se Skladaným, hostující brankář ale nenechal puk projít za svá záda. Jen o patnáct vteřin později doklepl Ondruškovo nahození za Závorku Roman Vlach, a srovnal tak s Energií krok.

V polovině utkání znovu vyrazili do útoku Skladaný s Mrázkem, olomoucká dvacítka ale poslala Mrázkovi nepřesnou přihrávku, a tak nejnovější člen kohoutího kádru netrefil puk tak, jak si představoval. Chvíli na to našel před Závorkou Laš Knotka, teč domácího centra ale trefila jen Závorkovy betony.

Netrvalo dlouho a z další branky se radovali hosté. Holec nejprve před svatyní Karlových Varů hledal Galvase, který však puk netrefil tak, jak si představoval. Z rychlého protiútoku pak poslal puk přesně nad rameno Konráda velezkušený Václav Skuhravý.

Ve 44. minutě vyrazil do útoku Tomáš Mikúš vracející se z trestné lavice, kterého následoval Holec, olomoucká desítka ale trefila jen připraveného brankáře. Devět minut před koncem ale srovnal krok s Energetiky pohotový Jakub Herman, který o chvíli později ještě trefil tyč.

Rozhodnout nakonec musela až nastavená pětiminutovka, když v 64. minutě v přesilové hře vystřelil Kohoutům dva body Miroslav Holec.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2pr (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. R. Vlach (Holec, Eberle), 51. Herman (Vyrůbalík, Škůrek), 64. Holec (Eberle) – 20. O. Beránek (TS), 33. Skuhravý

Sestava HC Olomouc: Konrád (M. Laco) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, J. Galvas, Houdek (A), Rašner – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, R. Vlach, Eberle – Holec, Herman, T. Mikúš – Matai, Mrázek, Fořt.

Sestava HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Dušek, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.


Autor: Zuzana Spurná

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: