Na Hané sněžilo. Dvaadvacet nehod a škoda za dva a půl milionu  Olomouc
  09.01.2019

Úterní přívaly sněhu dělaly potíže na silnicích v celém Olomouckém kraji. Ce celý den policisté zaznamenali dvaadvacet nehod, které způsobily škody za dva a půl milionu korun. Nejčastěji bourali lidé na Olomoucku.

Během úterý policisté řešili dvaadvacet dopravních nehod v Olomouckém kraji, při kterých byly lehce zraněny dvě osoby. Řidiči způsobili škodu za téměř dva a půl milionu korun. A překvapivě sníh nedělal problémy na horách - tam bylo nehod méně - alespoň podle statistik policistů - než na nízko položené Hané. Tam sníh dělal problémy nejvíce. 

"Nejčastěji řidiči bourali na Olomoucku, a to sedmkrát. Pět nehod šetřili policisté na Přerovsku a stejný počet nehod zaznamenali kolegové z dálničního oddělení Kocourovec. Na Šumpersku a Prostějovsku prověřovali dvě dopravní nehody. Pouze jednu dopravní nehodu šetřili policisté na Jesenicku," uvedl policejní mluvčí Olomouckého kraje Libor Hejtman.

Nejčastějším důvodem nehod podle policejního mluvčího byla nepřizpůsobená rychlost a také "nespárvný způsob jízdy" - to ve dvanácti případech. Pouze v jednom případě nedal řidič přednost v jízdě. 

Pro porovnání, v pondělí policisté řešili šest dopravních nehod v Olomouckém kraji, při nichž nebyla zraněna žádná osoba, a řidiči způsobili škodu za 107 tisíc korun.

Podobná situace se dá očekávat i ve středu, kdy meteorologové předpovídají opět silné sněžení. Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: