Zdrogovaný řidič dodávky boural na olomoucké benzínce. Měl zákaz řízení

Na jedné z olomouckých čerpacích stanic naboural Octavii zdrogovaný řidič se zákazem řízení. Zdroj: Ilustrační foto

  Olomouc
  11.10.2018

Třiadvacetiletý šofér dodávky nacouval na čerpací stanici do stojící Octavie. Jak se záhy ukázalo, nejen že už dříve přišel o řidičák a nesměl usednout za volant, ale navíc byl i zdrogovaný.

Nejprve jako banální se jevila nehoda na jedné z olomouckých benzinových pump. Odhalila ale zároveň hned několik prohřešků řidiče dodávky. Třiadvacetiletý mladík ve středu 10. října krátce před pátou hodinou odpolední nacouval do Octavie, zaparkované u čerpací stanice. Ve škodovce seděl třicetiletý šofér. 

Nehoda se obešla bez zranění, ale škoda se vyšplhala na zhruba jedenáct tisíc korun.

„Alkohol byl u obou řidičů vyloučen orientační dechovou zkouškou. U třiadvacetiletého řidiče dodávky provedli policisté orientační test na omamné a psychotropní látky. Výsledek byl pozitivní na amfetaminy a cannabinoidy,“ uvedla k případu krajská policejní mluvčí Olomouckého kraje Irena Urbánková, s tím, že se pak dobrovolně podrobil lékařskému odběru krve.

Jenže záhy navíc policisté zjistili, že mladý šofér neměl za volantem dodávky co pohledávat i kdyby nebyl pod vlivem drog.  „Třiadvacetiletému muži Okresní soud v Olomouci zakázal řídit všechna motorová vozidla, a to až do listopadu 2019,“ dodala k případu mluvčí Urbánková.

Policisté mu neplatný řidičák sebrali a zakázali mu další jízdu. Teď mu v případě prokázání viny hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. 

 


Autor: Svatoslav Hořínek

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: