Podpora soužití generací. V Olomouci vzniklo nové komunitní centrum  Olomouc
  21.09.2018

Sbližování mladých a starých lidí si v Olomouci slibují od nově vybudovaného komunitního centra Pešek. To vzniklo v Domě s pečovatelskou službou v Peškově ulici.

Pravidelný a rozmanitý program bude v budoucnu lákat do „Peška“ mladší i starší ročníky. Centrum by se mělo stát místem pro setkávání generací, vzájemné debaty či různé kulturní akce.

„Naším velkým tématem je podpora mezigeneračního soužití, tedy vzájemné propojování a sbližování generací. Komunitní centrum vzniklo na jednom z největších sídlišť v Olomouci, kde žije značné množství rodin s dětmi a kde prostor pro společné vyžití dosud výrazně chyběl,“ uvedl náměstek primátora Ladislav Šnevajs.

Olomoucká radnice se také bude snažit do centra dostat organizace, které si jinde pronajímají prostory kvůli pořádání vlastních akcí či setkání. V plánu jsou například cvičení pro rodiče s dětmi, divadelní kroužky či promítání filmů.

Centrum bude prozatím využívat k propagaci a představení plánovaného programu webové stránky Olomouce v podobě pro seniory a pro rodiny, v budoucnu má mít své vlastní stránky.


Autor: Petr JindraMísto události: Peškova 1, Olomouc


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: