Přechody, cyklostezky či chodníky zajistí větší bezpečnost lidí na Olomoucku  08. 04. 2019

21,5 milionů korun má připraveno hejtmanství Olomouckého kraje pro žadatele na vybrané dopravní stavby. Ty mají pomoct zvýšit bezpečnost chodců či cyklistů v kraji.

Dolany a Bělkovice-Lašťany či Bystročice a Nedvězí propojí nové cyklostezky. S žádostí o krajský příspěvek uspělo také dalších šestnáct žadatelů, kteří chtějí zvýšit bezpečnost chodců.

„O dotaci na rekonstrukci přechodů pro chodce, míst pro přecházení, autobusových zastávek a na výstavbu i opravy chodníků byl mezi obcemi a městy jako vždy velký zájem. Obdrželi jsme šestnáct žádostí, které podpoříme téměř v plné požadované výši,“ vysvětloval náměstek hejtmana Jan Zahradníček.

Krom úprav přechodů či míst pro přecházení bude možné za tyto peníze vybudovat zpomalovací ostrůvky či nový chodník, který konečně oddělí silnici a místo pro chodce.

Na krajskou finanční injekci se mohou těšit: Bratrušov, Domašov u Šternberka, Hranice, Hraničné Petrovice, Hustopeče nad Bečvou, Kokory, Konice, Libina, Lipník nad Bečvou, Lipová – lázně, Lutín, Mladějovice, Mutkov, Svésedlice, Šternberk, Zábřeh.
Autor: Petr Jindra


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: