Přechody, cyklostezky či chodníky zajistí větší bezpečnost lidí na Olomoucku

Nejen nové cyklostezky vzniknou v letošním roce v Olomouckém kraji. Hejtmanství vyčlenilo na tyto projekty 21,5 milionu korun. Zdroj: City.cz

  Olomouc
  08.04.2019

21,5 milionů korun má připraveno hejtmanství Olomouckého kraje pro žadatele na vybrané dopravní stavby. Ty mají pomoct zvýšit bezpečnost chodců či cyklistů v kraji.

Dolany a Bělkovice-Lašťany či Bystročice a Nedvězí propojí nové cyklostezky. S žádostí o krajský příspěvek uspělo také dalších šestnáct žadatelů, kteří chtějí zvýšit bezpečnost chodců.

„O dotaci na rekonstrukci přechodů pro chodce, míst pro přecházení, autobusových zastávek a na výstavbu i opravy chodníků byl mezi obcemi a městy jako vždy velký zájem. Obdrželi jsme šestnáct žádostí, které podpoříme téměř v plné požadované výši,“ vysvětloval náměstek hejtmana Jan Zahradníček.

Krom úprav přechodů či míst pro přecházení bude možné za tyto peníze vybudovat zpomalovací ostrůvky či nový chodník, který konečně oddělí silnici a místo pro chodce.

Na krajskou finanční injekci se mohou těšit: Bratrušov, Domašov u Šternberka, Hranice, Hraničné Petrovice, Hustopeče nad Bečvou, Kokory, Konice, Libina, Lipník nad Bečvou, Lipová – lázně, Lutín, Mladějovice, Mutkov, Svésedlice, Šternberk, Zábřeh.


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: