Po Praze, Brně a Ostravě si vyzkouší start-upové projekty "nanečisto" i v Olomouci  Olomouc
  27.03.2018

Mezinárodní akce věnovaná tvorbě technologických projektů se po loňských ročnících v Praze, Brně a Ostravě, nově dostává také do Olomouce.

"Odvětví start-upů možná v Olomouci není ještě tolik reflektované jako ve větších městech, proto jsme se rozhodli uspořádat akci, která by povědomí o start-upech v Olomouci rozšířila. Přinášíme lidem, které start-upové prostředí zajímá, možnost se s ním blíže seznámit," uvedl organizátor akce Radek Holík.

Od pátku 13. dubna přes víkend si tak v olomouckém coworkingovém centru Vault 42 může práci v týmu vyzkoušet kdokoliv, kdo se zajímá o oblast vývojářství, designu či marketingu.

Vzniklé týmy se pak budou podílet na vytváření společného projektu, ať už v podobě webové stránky, mobilní aplikace, či něčeho zcela inovativního.

Akce odstartuje v pátek večer společnou diskuzí. Na ní se vyberou nejzajímavější nápady a následně se účastníci rozdělí do týmů. V těchto týmech se potom během soboty a neděle budou zabývat designováním svých projektů. K dispozici budou účastníkům mentoři, kteří budou připraveni jim pomoci v jakékoliv fázi procesu.

"Z mentorů, kteří se účastní olomouckého Startup Weekendu, můžeme uvést například Michala Vojtu, který se věnuje sestavováním obchodních strategií. Účastníkům může pomoci s definováním okruhu zákazníků, vytvořením obchodní strategie a volbou distribučních kanálů," řekl další z organizátorů, Ondřej Čejka.

"Ještě bych zmínil Daniela Hastíka, který může týmům poradit, jak pracovat s daty a jak jich využít ve vlastní prospěch. Jako zakladatel start-upů může poradit i s navazováním vztahů s investory," dodal Čejka.

Celá událost bude završena v neděli, kdy všechny týmy své projekty odprezentují. Nejlepší tři budou následně oceněny.

Startup Week je skvělou příležitostí, jak si zdokonalit své dovednosti, načerpat zkušenosti a seznámit se s novými lidmi, které láká start-upové prostředí. Hlavním smyslem akce totiž není vybrat a ocenit ten nejlepší produkt, ale spíše poskytnout prostředí pro talentované lidi, které spojuje smysl pro práci a láska k technologiím.

Autor: Eliška Kordulová


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: Koželužská 945/31, Olomouc


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: