Toulavý „hafan“ v hlavní roli. Olomoučtí strážníci vloni odchytili 338 psů  Olomouc
  06.01.2019

Desítka nervózních a toulajících se psů zaměstnala olomoucké strážníky během silvestrovské noci. Ti pak také uzavřeli statistiky odchytů za loňský rok. Zároveň také lidem radí, jak se zachovat ve chvíli, kdy jim pes uteče, případně když nějakého tuláka najdou.

595 oznámení o psích tulácích a 338 provedených odchytů čtyřnohých chlupáčů. Taková je bilance olomouckých strážníků za rok 2018.

„Během novoročních oslav až do dnešního dne jsme přijali rovnou desítku oznámení o zatoulaných psech. Strážníkům se podařilo fyzicky odchytnout a následně odvést do útulku celkem osm psů,“ přidal údaje z poslední noci roku 2018 mluvčí městské policie Petr Čunderle.

Strážníci také připojili praktické rady pro majitele či nálezce toulavých „hafanů“. Pokud pes uteče a je čipovaný, je třeba kontaktovat Národní registr majitelů zvířat. Vyplatí se také oslovit nejbližší veterinární ordinace, nemocnice, cvičiště a útulky. Pomoct mohou také lidé na sociálních sítích.

V opačném případě, tedy když lidé tuláka sami najdou, je třeba kontaktovat městskou policii. Ta psa odchytne a převeze do útulku. V případě, že má pes na obojku kontakt na majitele, ho lze kontaktovat.

Důležitá rada na závěr. Pokud se k vám přidá cizí pes a majitel není nikdo poblíž, je třeba chvíli počkat na místě.


Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: