Tramvajová trať na sídliště bude delší o tři zastávky a natáhne se o 1 300 merů  09. 05. 2019

Nové tři zastávky budou spojovat střed nejlidnatějšího olomouckého sídliště s centrem hanácké metropole. Prodloužení tramvajové trati vyjde na téměř půl miliardy a velkou měrou na něj přispěje Evropská unie.

Tramvají na Nové sady jezdí cestující už od konce roku 2013. Poslední zastávku ovšem amjí pouze na kraji nejlidnatějšího sídliště - v Trnkově ulici. Příští rok začne stavba druhé etapy, která tuto linku prodlouží středem celého sídliště. První cestující by se po ní měli svézt o rok a půl později.

Radní v tomto týdnu schválili zahájení zadávacího řízení, ze kterého vzejde zhotovitel stavby. „Výběrové řízení pro město administruje externí společnost, jedna z nejkvalitnějších v oboru. U zakázky takového rozsahu je to nejvhodnější řešení,“ je přesvědčen investiční náměstek primátora Martin Major.

V zadávacích podmínkách je už předem určeno, že stavba má začít v březnu roku 2020 a trvat dvacet měsíců, tedy do října roku 2021. „Rozhodujícím kritériem tedy bude cenová nabídka,“ doplnil Martin Major. 

Přepokládané náklady na druhou etapu tramvajové trati jsou 470 milionů korun. Pro tuto investiční akci se počítá se spolufinancováním z Evropské unie ve výši 85 procent z celkových způsobilých výdajů.

Druhá etapa přivede tramvaje dvoukolejnou tratí přes Zikovu ulici až do Schweitzerovy ulice, budou na ní tři nové zastávky s názvy Zikova, Rožňavská a U Kapličky a bude mít celkovou délku 1 300 metrů.
Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: