Třetí výhra a tři góly – Kohouti na ledě Litvínova vybojovali další body

Když se chce, tak to jde. To potvrzuje forma Kohoutů v posledních zápasech. K včerejšímu utkání se dvanáctá Mora vydala na led třetího Litvínova jako jasný outsider, odjížděla jako vítěz. Domácí se jim podařilo díky ubráněným oslabením a dobrou muškou porazit 3:0.

Na úvod domácí Verva zatlačila, ovšem hned v první třetině se ocitla v nepříjemné situaci. Po podražení Tomáše Frola a Jana Dufka měli Kohouti k dobru skoro celé dvě minuty trvající přesilovku pět na tři.

A ukázalo se, že na této taktice Olomouc zapracovala. V posledních vteřinách početní výhody propálil brankáře Januse od modré obránce David Škůrek.

Asi největší šance Litvínova přišla v šestnácté minutě, kdy se na Konráda řítil osamocený Karel Kubát. Situaci nezvládl podle představ, protože trefil jen beton slovenského rodáka.

Druhou branku přidali Hanáci v polovině utkání. Roman Rác si pohrál s litvínovskou obranou, když precizně prokličkoval i s pukem mezi bránícími beky a měl dostatek prostoru vymyslet zakončení. Na Januse vyslal přízemní střelu mezi nohy, brankář nestačil své betony sklapnout včas a kotouč zaplul do litvínovské svatyně.

O dvacet vteřin později mohli Kohouti slavit znova, Jakub Galvas ovšem nastřelil pouze tyčku. Potom přišly poněkud krušné chvilky, Olomouc musela přestát hned tři oslabení za sebou. K tomu pomáhaly i bravurní zákroky Branislava Konráda, který nedovolil, aby Litvínov vstřelil kontaktní branku.

Třešničku na kohoutí dort přidal Petr Střapáč. Tomu se podařilo doslova procpat mezi litvínovskou obranou, která ho svírala z obou stran, a trefou pod beton poslal olomouckou Moru do tříbrankového vedení.

Z Litvínova si tak tým z hanácké metropole odváží cenné tři body a desáté místo tabulky je stále na dohled, k vyrovnání Zlína potřebují pět bodů. Nutno ještě podotknout, že hráči mají oproti tabulkovým soupeřům dva zápasy k dobru, nic není zdaleka ztraceno.

HC Verva Litvínov – HC Olomouc    0:3 (0:1, 0:1, 0:1)