VIDEO: Student vytvořil 3D prohlídku fakulty. Stane se základem počítačové hry?Student informatiky vytvořil trojrozměrnou prohlídku fakulty. Zdroj: Marek Príbela  Olomouc
  15.10.2017

Trojrozměrná prohlídka fakulty přírodních věd Univerzity Palackého v Olomouci se stala tématem bakalářky jednoho zapáleného mladého programátora. Projekt nadchl porotu u obhajob a univerzita s ním má další plány i do budoucna.

Přírodovědecká fakulta olomoucké univerzity jako dějiště 3D počítačové hry?

I to se možná stane realitou díky Marku Príbelovi, který ve své bakalářské práci vymodeloval budovu fakulty v profesionálním herním engine (sada nástrojů pro tvorbu her – pozn. redakce).

„Když jsem našel téma bakalářky v nabídce, ihned mě oslovilo. Sám jsem si vždycky chtěl vytvořit vlastní hru,“ prozradil nyní už absolvent oboru Aplikovaná informatika Marek Príbela, jenž si kvůli projektu dokonce prodloužil studium.

Práce vznikala zhruba dva roky.

„Podle dvourozměrných plánů objektu jsem poměrně přesně vymodeloval všechny stěny, sloupy a podobně,“ popsal autor práce.

Bakalářka jako podklad nové vzdělávací hry

Výkon svého studenta, který u obhajob získal posudek s návrhem na výsledné hodnocení za „A“ (na VŠ nejlepší možné – pozn. redakce), si pochvaloval i jeho školitel Jan Outrata z katedry informatiky.

„Kvalita práce je určitě nadstandardní, což je dáno použitím profesionálního engine, enormním objemem vykonané práce a v neposlední řadě studentovým zápalem pro věc,“ uvedl Outrata. Docent z katedry informatiky zároveň dodal, že v souvislosti s touto prací má další plány, na jejichž konci by měla být nová vzdělávací počítačová hra.

„Na projekt navážeme dalšími bakalářskými a diplomovými pracemi, abychom se jednoho dne dočkali trojrozměrné adventury,“ uzavřel Jan Outrata.


Autor: ) (red

Místo události: 17. listopadu 12,Olomouc

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: