Olomoucká Sigma zvítězila nad Spartou díky jedinému Nešporovu gólu

K zisku tří bodů stačil v sobotním duelu mezi Olomoucí a Spartou jediný gól. Sigmě tři body vstřelil ve 35. minutě Martin Nešpor.

V tabulce patnáctá Sigma Olomouc hostila v sobotním jedenáctém kole první fotbalové ligy třetí pražskou Spartu.

Hned od začátku zápasu měli domácí navrch, několikrát za první poločas Spartě pořádně zatopili. Ve 35. minutě byli první, kdo pohnul skóre. Martin Nešpor tečoval po rozehraném volném kopu střelu Housky – 1:0.

Pod velkým tlakem byli hosté také pár minut před poločasem. Rumunský brankář Florin Nita však po krátkém zaváhání míč vytěsnil na roh.

Ani druhá část Spartě nepomohla, i přes dvě největší šance na konci zápasu nedokázala dát gól a vyrovnat.

Na olomouckém hřišti padla 1:0. Je to teprve třetí olomoucká výhra v sezoně. Letos se jí nedaří, proto do současné doby obsazovala příčky na spodku tabulky.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.