​Mistři! Olomoučtí inline hokejisté ovládli Final Four a slaví titul

11. 06. 2016

Olomoučtí inline hokejisté v sobotu odehráli závěrečný turnaj Final Four v Boskovicích, kde nejprve v semifinále vyzvali Nový Jičín, který rozstříleli 13:3, a poté ve finále Brno. I podruhé se radovali z vysokého vítězství 12:3 a radují se z mistrovského titulu!

Letošními mistry ligy jsou inline hokejisté Olomouce. Ve finále rozstříleli Brno. FOTO: Inlinehokej.cz

Už ve třetí minutě vedli zásluhou bratrů Jakuba a Lukáše Cikových o dvě branky. Po první čtvrtině svítil na světelných tabulích stav 5:1 ve prospěch týmu z Hané.

Za Eagles přidali branky Jakub Čuřík a Lubomír Vích. Nový Jičín ale snížil po střele Jana Zahradníčka. Na začátku druhé čtvrtiny přidal další branku Michal Šimo, Novojičínský Ondřej Kovařčík ale bleskově snížil.

Poté se ze samostatného úniku dokázal prosadit Jakub Čuřík, po něm překonal novojičínského brankáře dvakrát v řadě Jose Cadis junior. Olomoučtí tak vedli už 9:2. Hosté se pak radovali ze třetí branky zásluhou Robina Gebauera, Michal Šimo ale velmi rychle odpověděl a zkompletoval tak svůj hattrick. Do konce zápasu pak vyzráli na brankáře Nového Jičína ještě obránce David Roupec a znovu Jose Cadis junior.

Ve finále narazili Olomoučtí na Brno. Poslední utkání turnaje Olomoučtí ovládali od prvních minut, když už po čtyřiceti minutách vedli 8:0. Michal Šimo se dočkal hattricku, o dva góly se postaral Jakub Čuřík, po jednom přidali bratři Jakub a Lukáš Cikovi a také Jose Cadis junior.

Brno pak snížilo zásluhou Petr Obdržálka, na srovnání už ale bylo pozdě. Během závěrečných sedmi minut padlo ještě šest gólů, čtyři ale skončily v brněnské brance po střelách Pavla Handla, Davida Roupce, Jose Cadise a Lukáše Cika.

O další dvě brněnské branky se postarali Marek Vorel a Luboš Rosendorf. Olomouc tak potvrdila skvělou formu ze základní části a po dvou vysokých vítězstvích se raduje ze zisku mistrovského titulu.

Autor: Zuzana Spurná

Autor: Administrátor Administrátorský

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.