​Hanácké derby nepoznalo vítěze. Olomouc si z Prostějova odváží pouhý bod

13. 08. 2016

Sympatický výkon přinesl Prostějovu bod. Olomouc tak znovu vidí, že postup zpět mezi smetánku nebude procházka růžovým sadem.

Skoro tři a půl tisíce diváků zavítalo na prostějovský stadion k obnovené domácí premiéře klubu ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. A přestože ještě v minulém roce Prostějov se Sigmou dělila dvě úrovňová patra, nyní to vypadá, že se rozdíl smazává.

Do zápasu vstoupili podle očekávání lépe hráči Sigmy, kteří se dostali i do první vážnější šance. Před Chorým musela na poslední chvíli zasahovat prostějovská defenziva. Na druhé straně zkoušel štěstí Štrombach, ani on ale neuspěl. A střídání roli pokračovalo i nadále. Svou chvilku slávy promrhali jak olomoucký Hála, tak domácí Nekuda.

Ve 24. minutě už se ale skóre měnilo. Rozhodčí odpískal pokutový kop pro Sigmu. Jeho exekuce se ujal Jakub Plšek a ranou doprostřed poslal Olomouc do vedení 1:0.

Sigma měla do konce první poloviny ještě řadu šancí, ani jedna už ale gólem neskončila. A tak se role opět otočily. Probíhala první minuta nastavení, když Zdeněk Fládr zakroutil svůj trestný kop za Buchtova záda - 1:1.

I druhou půli začali lépe hráči z hanácké metropole. Jenže Faltovi dnes asi branka nebyla souzena. Zajímavý byl i Nekudův pokus na druhé straně, ani ten ale v brance neskončil. V 75. minutě inkasoval olomoucký Radakovič druhou žlutou, tedy červenou kartu a Prostějov měl velkou šanci na senzační výhru.

Ovšem do konce zápasu si prakticky nedokázal vytvořit vážnější gólovou příležitost. A tak se oba týmy rozešly smírně 1:1. Olomouc tak ztratila body v obou odehraných zápasech.

Prostějov má odehráno o zápas méně a patří mu nyní jedenáctá pozice. Exligová Sigma je po dvou kolech až desátá.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.