​Pohárové tažení Sigmy končí. Přemohlo ji Táborsko

20. 09. 2016

S cílem postoupit do další fáze vstupovali fotbalisté olomoucké Sigmy do pohárového duelu proti Táborsku, které hraje rovněž Fotbalovou národní ligu. Jenže v kombinované sestavě zvítězit nedokázali.

Čtvrtfinálová bitva podobná té loňské s Plzní se opakovat nebude. Hanáci končí v poháru velice brzy.

Dva divizní týmy porazili bez problémů. S rovnocenným soupeřem už ale bitvu prohráli. Olomoučtí fotbalisté po výhře 6:0 nad Holešovem a 10:1 nad Polnou postoupili do třetího pohárového kola. Poprvé se navíc představili domácím fanouškům. Ani to jim ale nepomohlo.

Kámen na kameni nezůstal v Jílkově družině stejný oproti úspěšnému ligovému utkání s Českými Budějovicemi. Šanci předvést se dostali náhradníci, kteří jindy nastupují až v průběhu utkání, a to mnohdy jen na pár minut. Jenže nedokázali zachytit úvod a po deseti minutách prohrávali. První šanci Táborska totiž přesně zakončil Tomáš Froněk a Jihočeši vedli 1:0.

Namísto aby inkasovaný gól domácí fotbalisty nakopnul k ještě větší aktivitě, spíše to vypadalo, že se z nej dlouho nemohli vzpamatovat. Problémy jim činil především novic v dresu Táborska Jakub Fulnek, jehož jihočeský celek přivedl do svého týmu z jihlavské Vysočiny, kde nepochopitelně nedostával moc příležitostí.

Právě tento hráč ve 22. minutě krásně naběhl na přihrávku zleva, se kterou si věděl rady a přesnou ranou zvýšil na 2:0. Hosté byli při chuti. Do poločasu si vytvořili ještě několik šancí, proměnit je ale nedokázali.

Hotovo mohlo být už tři minuty po nástupu do druhého poločasu. Sladký chyboval, kritickou situaci řešil Radakovič jediným možným způsobem, za což byl potrestán červenou kartou a jako „bonus“ zajistil hostům penaltu. K její exekuci se postavil Ciku, trefil ale pouze tyč a šance Sigmy tedy stále žila. Byť znovu menší, protože nyní hráli domácí jen v deseti.

Paradoxně však v deseti lidech Sigma začala fungovat lépe jak předtím. Najednou se hráči začali lépe pohybovat, zpřesnili přihrávky a vypadalo to, že začínají Táborsko přehrávat. V 61. minutě Tomáš Chorý naběhl do vápna, hlavou se opřel do centrovaného míče a snížil na 1:2!

Hanákům se však krátil čas, a tak museli otevřít hru. Především závěrečná desetiminutovka byla hodně divoká. Štěrba, dokonce i gólman Reichl se snažili o překonání táborského Brycha. Ten však jako by měl branku zakletou.

A tak si Jihočeši z Hané odvezli cennou výhru 2:1, která jim zajišťuje postup do další fáze MOL cupu. Sigma se nyní může soustředit výhradně na boj o návrat do nejvyšší soutěže. S pohárovou soutěží se totiž loučí.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.