Workshopy, debaty, filmy, na festivalu Země na talíři se koná i "odpovědná" večeře   Olomouce
  06. 03. 2017

Zemědělská produkce ovlivňuje zásadním způsobem svět kolem. Jak dalekosáhlé jsou její dopady a nakolik je možné je zmírnit prozradí odborníci na festivalu Země na talíři. Na přetřes přijde problematika záboru půdy a osiv. Na závěr se zájemci mohou zúčastnit odpovědné večeře.

Ve dnech od 6.do 8.března si svou premiéru v Olomouci odbyde festival Země na talíři. V loňském roce se konal v Praze, Ostravě nebo ve Zlíně.

Větší část programu tvoří projekce filmů. K vidění jsou snímky, které se zabývají obchodem se zemědělskou půdou, permakulturou nebo problematikou plastového odpadu.

Z odborníků přijali pozvání Tereza Čajková z organizace Glopolis, Klára Hrdá, zakladatelka iniciativy Semínkovna, nebo Stanislav Hejduk z Mendelovy univerzity v Brně.

Náplní festivalu jsou také workshopy, kde si zájemci mohou zkusit vyrobit vlastní pastu nebo deodorant.

Hlavní myšlenka celého projektu je příbližit fungování zemědělského byznysu a poukázat na možná rizika do budoucna. Zároveň se jeho organizátoři snaží zdůraznit, že je v silách každého učinit situaci udržitelnou a přispět ke změně současného stavu.

Jíst uvědoměle

"Žijeme v době, kdy změna je možná a odpovědné a udržitelné alternativy existují. Díky práci inspirativních institucí i jednotlivců jsou tyto změny již realitou a slýcháme o nich stále častěji. Jíst uvědoměleji může každý z nás a přispět tak malými sousty k podobě světa, ve kterém můžeme, a snad i chceme, žít," vybízí ke změně na svých oficiálních stránkách akce. 

Na organizaci festivalu v Olomouci se podílí místní studentský spolek Udržitelný Palacký ve spolupráci s Akademií věd ČR a organizací Glopolis.

 Akce se bude po celou dobu jejího trvání konat v Pevnosti poznání. Vstup je zdarma.

Program události: https://www.facebook.com/events/1079863595451751/
Autor: Michaela SusedíkováVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: