VIDEO: Tahákem Olomoucka je Svatý kopeček, aquapark či hrad Bouzov. Hodně turistů lákají i Jeseníky  Olomouc
  28.02.2019

Skoro sedm set tisíc turistů v loňském roce navštívilo Olomoucký kraj. Ve srovnání s předchozím rokem to je navýšení o šest procent. Táhla především tradičně oblíbená místa: vedle zoologické zahrady na Svatém Kopečku také aquapark, hrad Bouzov či turisticky atraktivní Jeseníky.

Šestiprocentní nárůst ve srovnání s rokem 2017 si představitelé kraje pochvalují. Částečně ho připisují i intenzivní snaze přilákat turisty na Olomoucko.

„Podpoře cestovního ruchu věnujeme velkou pozornost. Investujeme do rozvoje turistických stezek, podporujeme činnost informačních center a přispíváme na významné nadregionální akce. Je vidět, že se naše péče vyplácí,“ komentoval údaje hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nejvíc návštěvníky táhla Zoo Svatý Kopeček a olomoucký aquapark. Tradičně velmi vysoko se umístily hrady Bouzov a Helfštýn či ruční papírna ve Velkých Losinách.

„Z nově rekonstruovaných objektů lidé nejčastěji mířili do Korunní pevnůstky a muzea barokní prachárny v Olomouci. Lákaly také Jeseníky,“ uvedl vedoucí krajského oddělení cestovního ruchu Radek Stojan s tím, že propagační kampaň je zaměřena právě na Jeseníky.

K vyššímu počtu turistů přispěla také Olomouc region card, tedy karta, kterou si lidé mohou zakoupit ve dvou či pětidenní variantě a dostanou se díky ní levněji či zdarma na skoro dvě stě míst v regionu.

 Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: