Zvířecí inventura v olomoucké ZOO. Z návštěvníků budou sčítací komisaři

Návštěvníci olomoucké ZOO budou počítat zvířata. U lvů je těžká práce nečeká. Zdroj: Milan Mikšík

  Olomouc
  07.01.2019

Návštěva zoologické zahrady je sama o sobě zajímavým zážitkem. Jak si ho ale ještě zpestřit? Olomoucká ZOO vyhlásila speciální akci na měsíc leden. Z návštěvníků se stanou sčítací komisaři, kteří dají dohromady soupis všech zvířat. Pro ty nejpřesnější budou připraveny ceny.

Zooinventura. Tak pojmenovala zoologická zahrada na Svatém Kopečku mimořádnou akci. Jak říká Pavel Javůrek z marketingového oddělení, je třeba zkontrolovat, zda zahradu někdo potajmu neopustil, nebo naopak nenavštívil.

Jak bude sčítací akce probíhat? Návštěvníci si na pokladně vyzvednou sčítací lístek. Na něm budou veškeré potřebné informace a soutěžní otázky. A pak už stačí jen ostříží zrak a trocha štěstí. Některá zvířata jsou totiž poměrně neposedná.

„V rámci Zooinventury necháváme počítat ta zvířata, která jsou spočitatelná pouhopouhým pohledem. Návštěvníci se tedy nemusí obávat, že by museli vstupovat přímo do výběhů,“ doplnil Javůrek.

Zároveň také nezapomněl dodat, že sčítání lvů asi příliš práce nedá. Ale takoví kotulové, to bude ta pravá sčítací výzva.

Akce potrhá v celém průběhu měsíce ledna, skončí 3. února.

Bližší informace najdete na webových stránkách zoologické zahrady.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Darwinova 29,Olomouc

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: