Olomoucké drama s trpkým koncem, Hanačky neustály nájezdy

Komplikovaný začátek, nadějný průběh, nečekaný zvrat a hořký konec. Tak vypadal nedělní zápas play-down ženské florbalové extraligy mezi FBS Olomouc a Panthers Praha. Pražanky dokázaly dohnat čtyřbrankové manko a v závěrečných nájezdech strhnout vítězství na svou stranu,

Do domácí odvety naskočily olomoucké hráčky pravou nohou. Sobotní zápas dotáhly za pomocí hlučné divácké kulisy do šťastného konce, když v základní hrací době zvítězily 3:1. Ani jedno bohužel neplatilo v nedělním druhém souboji.

První třetinu si Hanačky zkomplikovany hned dvěma vyloučeními. Podle rozhodčího bylo sekání Barbory Suchánkové za hranicí pravidel a poslal dotyčnou na lavici hanby. Domácí tým ovšem přečkal oslabení na výbornou, doslova a do písmene totiž zahnaly Panterky do kouta jejich vlastní třetiny. Sekání se stalo osudným i Petře Grufíkové, ale i tuto početní nevýhodu ustály bez větší újmy.

Problém na sebe nenechal dlouho čekat. Olomoucká obrana se zapomněla a Anežka Slaná si to osamocená rázovala na bránu. Martina Franková ale vytáhla perfektní zákrok a Pražanka se z "tutovky" radovat nemohla. Identická situace se objevila i na druhé straně. V samostatném úniku se ocitla Jitka Oháňková, která po bystroušsku přechytračila pražskou gólmanku a míček zasunula za její záda.

Olomouc se dostala do ráže, hostující hráčky naopak znervózněly a měly problém držet své chování na uzdě. Domácí z toho nakonec vytěžily přesilovou hru, kterou střelou k vzdálenější tyčce potrestala Tereza Reimerová. Panterky nezůstaly v plném počtu dlouho, brzy po inkasované brance se musela na trestnou odporoučet další hráčka a i tentokrát nezůstal prohřešek bez následků. O gól se postarala Monika Fleischmmanová, po ní ještě následovalo další navýšení od Terezy Reimerové.

Čtyřbrankový náskok vypadal velice slibně. To by se ale Panterky nemohly nadechnout k útoku, aby měla pohádka šťastný konec. Hosté předvedli perfektní stíhačku po vzoru biatlonového krále Martina Fourcada a v rychlé sledu nastříleli Olomouci čtyři branky.

Co naplat, muselo se jít do prodloužení. Ani čas navíc ovšem nepřinesl žádnou změnu, na řadu proto přišla dovednostní disciplína jeden na jednoho. V tom Kristýna Horňáková svůj tým podržela a zajistila Pražankám druhou výhru.

"Dnes jsme odmítli vítězství a protáhli si nejméně o jeden zápas sezonu. Zodpovědnost za prohru padá na celý tým, té se nezříkáme a v příštím zápase ukážeme, že jsme silnější než se zdá," komentoval stav série 2:2 Petr Dadej, trenér olomouckého celku.

FBS Olomouc - Panthers Praha      4:5sn (0:0, 3:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 28. Oháňková, 37. Reimerová (Sklenářová), 40. Fleischmannová (Grufíková), 43. Reimerová (Oháňková) - 45. Slaná (Rosmusová), 51. Škopánová (Rosmusová), 54. Slaná (Kučerová), 56. Bernardová (Hubáčková)

Autor: Veronika Izáková

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.