FOTO: Věžičky z olomoucké radnice opravují klempíři. Jako za starých časůUnikátní opravu provádí klempíři před zraky kolemjdoucích. FOTO: MMO  Olomouc
  16.03.2018

Rekonstrukce olomoucké radnice na Horním náměstí pokračuje další fází. Věžičky ze střechy si převzali do péče specializovaní klempíři. Opravují je přímo před zraky lidí procházejících náměstím.

Zhruba dva týdny, pokud bude počasí přát, mohou turisté a Olomoučané sledovat, jak specializovaní klempíři opravují u budovy radnice střešní věžičky. 

„Rekonstrukce věžiček se odehrává přímo na náměstí, chtěli jsme dát zájemcům příležitost, aby si mohli perfektní práci řemeslníků, restaurujících věžičky tradičními postupy, sami prohlédnout,“ uvedl náměstek primátora Filip Žáček

Plechové pláty, ze kterých se věžičky skládají, upravují klempíři do požadovaných tvarů. Následně je upevňují na dřevěný podklad.

Rekonstrukce věžiček navazuje na opravu krovů a střešní krytiny. Až bude hotová, vrátí se do střešních prostor tubus s archivními materiály, který v ní byl dosud uložen více než tři století. Přibydou do něj také aktuální informace o hanácké metropoli.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Horní náměstí,Olomouc

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: