Hejčínské gymnázium se přiblížilo univerzitám. Modernizace přišla na 38 milionů

Hejčínským gymnazistům je do skoku. Jejich škola se teď pyšní moderním vybavením a novými učebnami. Zdroj: Gymnázium Hejčín

  Olomouc
  28.01.2019

Nové učebny plné moderního vybavení má k dispozici hejčínské gymnázium. Investice ve výši 38 milionů korun od Olomouckého kraje a Evropské unie přiblížila školu vysokoškolským podmínkám. Teoretické poznatky si studenti ověří v praxi.

Nové odborné učebny, laboratoře, ale také kabinety cizích jazyků, fyziky, chemie, biologie zeměpisu či matematiky. Hejčínské gymnázium se pyšní moderními prostory, které připomínají podmínky na univerzitách.

„Moderní vybavení učeben a laboratoří umožní studentům mnohem lepší praktické ověřování získaných teoretických znalostí. Zmírní také současný rozdíl mezi vybaveností gymnázia a akademickými pracovišti navazujících vysokých škol,“ uvedl ředitel školy Karel Goš.

Modernizace objektu přišla na 38 milionů korun. Část uhradil Olomoucký kraj, zbytek pak dotace z Evropské unie.

Krom zmiňovaných učeben se škola dočkala také nových výtahů, vydláždění chodníků či úpravy zeleně. Ani tím ale opravy neskončily. Ve druhé etapě se modernizace dočká sportovní areál.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Tomkova 45,Olomouc

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: